Skrydžių be motoro istorija

Iš PG Wiki.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šis straipsnis yra nebaigtas. Trūksta informacijos apie Moyesa, stačiakampius parašiutus. Prisidėti prie straipsnio tobulinimo galite ir Jūs, redaguodami tekstą arba aptardami jį diskusijose.

Pirmieji sklandytuvai, sportinis sklandymas

Skraidyklių evoliucija

Lillienthalio sparnas veikė ir buvo valdomas panašiu principu, kaip dabartinės skraidyklės.

Rogallo tipo sparnas

1948 Francis Rogallo sukūrė minkštą, automatiškai išsiskleidžiantį sparną. Pradžioj jis buvo reklamuojamas kaip aitvaras, vėliau patentas perleistas JAV vyriausybei, sparnas pradėtas naudoti NASA projektams.

1961-2 remiantis Rogallo sparno principu buvo pradėtos gaminti skraidyklės, panašios į šiandienines. Francis Rogallo mirė 2009 rugsėjį.

TODO: Parašyti apie MOYESA

Parašiutas-sparnas ir pirmieji parasparniai

Pirmą kartą parašiutas panaudotas ne pagal nusileidimo paskirtį buvo per Pirmąjį Pasaulinį karą, kai drąsūs savanoriai jūreiviai buvo traukiami iškilusio povandeninio laivo ir raportuodavo ką mato. Visiems jūreiviams be galo patikdavo ši užduotis, išskyrus tais atvejais, kai būdavo pastebėtas pavojus. Tuomet laivas nedelsiant turėdavo nerti gilyn, nelaukiant kada jureivis bus grąžintas į laivą.

Po Pirmo Pasaulinio karo, pradėti bandymai su trosu ant žemės (Vokietijoje ir Olandijoje). Antrasis Pasaulinis karas pristabdė šią veiklą, tačiau karui pasibaigus liko daug nenaudojamų aerodromų, kurie buvo idealūs šio sporto tolesniam vystymuisi. Pirmieji kilimai reikalavo didelės troso jėgos, taip pat kilimas ir nusileidimas buvo beveik nekontroliuojami.

Paracommander

1950 m. Pioneer Parachute Corporation sukūrė Paracommander parašiutą. Jis buvo pailgas, su oro imtuvais ir ilgesniais laisvaisiais galais. Paracommander parašiutas skrido apie 0.76 m kiekvienam 0.3 m žemėjimui. Jam užteko mažesnės traukos jėgos. Vėliau NASA atlikdama eksperimentus su raketų kompensavimo prietaisais, sukūrė daug valdomų parašiutų, tarp kurių buvo ir “Rogallo” tipo sparnas, iš kurio galiausiai išsivystė skraidyklės ir keturkampio formos parašiutai.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai