Parasparnių sertifikavimas

Iš PG Wiki.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šiuo metu parasparniai yra sertifikuojami pagal visame pasaulyje pripažinta EN sertifikatą: šaltinis


Sertifikavimo kompanija gauna nauja sparną ir patikrina ar tai tas dydis ir tinkamos svorio ribos, pažymi sparno mojį(ilgį) ties 50% ir 75%, bei sparno stygos 30%, norint tiksliai atlikti asimetrinius priekines briaunos lužius, bei pilna priekines briaunos lužį. Taip pat sužymi klevantų darbinės eigos diapazoną: pradinė padėtis, srauto nutrūkimo padėtis ir vėliau 25%, 50%, 75% stabdymo diapazono reikšmes. Gamintojas privalo pateikti visus techninius to sparno duomenis.


Tada pagal EN926-2 standartą atliekami 24 privalomi manevrai bent po 2 kartus, bei esant minimaliam ir maksimaliam sertifikavimo apkrovimui. Įprastai manevrai atliekami po 3 kartus, norint gauti tikslius rezultatus. Atliekant kiekvieną manevrą privaloma filmuoti iš priekio tam tikru kampu, bei tuo pačiu metu įrašinejant testuojančio piloto garso komentarus skrydyje.


Po kiekvieno testinio skrydžio pilotas parašo ataskaitą. Jei pilotas nėra tikras dėl testo rezultato, jis tai tikrina peržiurint skrydžio video įrašą. Jei po peržiuros vis vien negaunamas rezultatas, manevras yra kartojamas ir filmuojamas kitu kampu.


Sparnas yra patikrinamas ir pamatuojami bendri stropu ilgiai, norint įsitikinti ar sutampa su vartotojo vadove nurodytais ilgiais. Video


Apkrovos testas yra atliekamas pagal EN926-1 standartą. Sparnas privalo praeiti ilgalaikės apkrovos, smūgio ir stropų daugkartinio lenkimo testus.

Smūgio testas yra atliekamas naudojant silpnąja grandį atitinkančią maksimalią jėgą.

Ilgalaikes apkrovos testas atliekamas pritvirtinus sparną prie testavimo automobilio ir juo įtempus matuojama apkrovos. Apkrovų diagramas galite rasti čia.

Daugiakartinio lenkimo testas atliekamas 5000 kartų perlenkiant ir matuojama prie kokio apkrovimo stropa plyšta. Tada atliekamas stropų stiprumo apskaičiavimas.Video


Baigiamasis etapas: Sparnas gauna sertifikato numerį, redaguojamas video irašas ir paskelbiama ataskaita. Video irašas yra gamintojo nuosavybė, todėl sertikuotojas negali jo publikuoti.

Skrydžio testų paaiškinimas Sertifikavimo lipduko paaiškinimas


lentelė Atlikus visus testus išduodamas saugumo sertifikatas atitinkantis parasparnio saugumą:

Klasė Skrydžio charakteristikų aprašas Piloto įgudžių reikalavimai

A Parasparnis su maksimaliu pasyviuoju saugumu

B Parasparnis su gana geru pasyviuoju saugumu

C Parasparnis su kintančiu pasyviuoju saugumu

D Parasparnis turintis geriausias skrydžio chartakteristikas ir reikalaujantis staigios piloto reakcijos į turbulencijas ar piloto klaidas.

Pasyviuoju saugumu vadinama sparno savybė savarankiškai grįžti į normalų skrydžio režimą atleidus valdymo vairus.


Anksčiau buvo naudojami kiti sertifikatai:

AFNOR (Prancūzija) vertina sparnų pasyvųjį saugumą ir priskiria klasę pagal maksimalų įvertinimą. Klasės: Standart, Performance, Competition.

DHV, vėliau LTF (Vokietija) vertina sparnų pasyvųjį saugumą ir priskiria klasę pagal maksimalų įvertinimą. Klasės: 1, 1-2, 2, 2-3, 3.

Asmeniniai įrankiai
Vardų sritys
Variantai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai